Середа, 2025-01-15, 6:22 AM
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
НОВИНИ [0]
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 Психолог

Як допомогти дитині адаптуватися до школи

Що слід робити батькам для ефективної адаптації майбутнього першокласника заздалегідь, до початку занять?

1. Говорити про школу в позитивному ключі

Чим більше дитина знає про школу, про майбутні заняття, про шкільну рутину і правила, — тим менше вона турбується про майбутню важливу подію і тим краще вона психологічно готова до школи. Згадуйте про свій позитивний шкільний досвід, про шкільних друзів і важливі знання і навички, які ви там отримали. Детально розповідайте дитині про них. Шукайте разом з майбутнім першокласником позитивні моменти, які прийдуть в його життя разом зі змінами.

2. Навчити необхідним побутовим навичкам

Дитина повинна бути повністю самостійною перед походом до школи, адже тата і мами не буде поруч, щоб зав'язати шнурки, заправити сорочку в штани або порахувати належну йому здачу в буфеті. Важливо також прищепити навички охайності, щоб дитині було легше адаптуватися в колективі однолітків.

3. Поступово підлаштувати режим майбутнього школяра

Заздалегідь навчіть дитину вставати вранці і лягати ввечері спати в необхідний час. Продумайте, яка буде послідовність дій першокласника після повернення додому з навчання. Зверніть увагу на розумне чергування роботи, гри та відпочинку. І звичайно, згодом, протягом пари-трійки місяців, забезпечуйте дотримання цього режиму дитиною.

4. Відправити дитину на курси підготовки до школи

Цей пункт необов'язковий, але дуже корисний: саме на заняттях з підготовки до школи майбутній першокласник буде поступово привчатися до чергування занять і перерв, активному отриманню знань та підготується до майбутнього навчального навантаження. Можливо, він навіть знайде майбутніх шкільних друзів. Корисним буде також знайомство з майбутнім першим вчителем в умовах менш формальних, ніж 1е вересня.

5. Мотивувати дитини на успішне навчання

Небажано обіцяти дитині щось матеріальне у разі його успішного навчання. Це може відбити бажання отримувати знання самі по собі, заради їх корисності і необхідності. Заплануйте з дитиною якусь подію мрії, спільне яскраве дозвілля або відпочинок — і мрія допоможе йому у важкі шкільні моменти.

Зупинимося тепер на тому, чим можуть допомогти першокласникові батьки в перші місяці навчання та адаптації до школи.

1. Організуйте повноцінний відпочинок!

Дитина-першокласник повинна спати не менше 11 годин на добу, в тому числі вдень. Якщо є можливість, краще не відправляти його у шкільну групу подовженого дня, і обов'язково включати в режим дня одну або дві прогулянки: одну після школи і до виконання домашніх завдань, іншу — перед сном.

2. Створіть фізичні навантаження!

Школярі змушені досить багато часу проводити, сидячи нерухомо, тому щоб уникнути появи млявості і втоми від малорухливого способу життя, грайте з дитиною в активні ігри, вирушайте на прогулянки і пробіжки, відвідуйте спортивні секції (якщо відвідували їх до початку шкільних занять, і дитина до ним вже звикла)

3. Допомагайте першокласнику адаптуватися в колективі!

Іноді давайте дитині з собою частування, яким він міг би поділитися з новими друзями; запрошуйте його друзів час від часу в гості; влаштовуйте спільні вилазки куди-небудь у вихідні — в парк або в цирк. Обговорюйте з дитиною способи виходу з конфліктних ситуацій, коли вони виникають.

4. Скоротіть до мінімуму час перед телевізором!

Першокласники відчувають незвично великі навантаження на зоровий апарат у перші місяці навчання, тому чим менше вони будуть проводити часу перед телевізором і комп'ютером, тим краще.

5. Активно цікавтеся, але без необхідності не втручайтеся!

Проявляйте живий, але не дуже наполегливий інтерес до шкільного життя дитини. Уважно вислухайте його, коли він хоче чимось з вами поділитися. Постарайтеся без необхідності не сидіти з ним поруч під час виконання шкільних домашніх завдань.

6. Створюйте НЕ-шкільні ритуали

Щоб дитина не відчувала зайвого тиску від змін в його житті, створюйте сімейні, тобто не-шкільні ритуали, яких ви можете дотримуватися у вихідні дні або вечорами вдома. Дитина повинна відчувати, що як би не були справи в школі, вдома у нього є надійний тил.

І найважливіше для батьків у процесі підготовки та адаптації дитини до школи — не панікувати. Пам'ятайте: це заразливо! Розглядайте цей період як новий етап у житті дитини — яскравий, цікавий, корисний і позитивний.Тоді ваш першокласник відчує ваш настрій, і ніщо не завадить йому не тільки успішно адаптуватися до школи, а й полюбити її!

04.09.2017


Поради психолога учням та батькам

Завершується навчальний рік, наближається час державної атестації, незалежного оцінювання, і кожна сім’я, діти, їхні батьки прагнуть зробити все можливе, щоб отримати високий результат. Проте у багатьох молодих людей ситуація іспиту спричиняє таку кількість .негативних емоцій, що на переживання стану тривоги витрачається більше сил, ніж безпосередньо на підготовку до іспиту та складання цього іспиту. Як же підготуватися до випробувань Найбільш ефективно, не витрачаючи зайвого часу та енергії?

1. Не скорочуйте час на сон.

2. Залишайте час на короткий відпочинок.

3. Налаштовуйте себе на успіх.

4. Зосередьтеся не на відчутті тривоги, а на змісті своєї роботи.

15.04.2017 р.


 

Copyright MyCorp © 2025
Останні новини

Друзі сайту
Сайт відділу освіти Мелітопольської РДА
Сайт обласного науково-методичного центру інформатики та інформаційних технологій навчання
Запорізька обласна освітня мережа
ЗОЦ НТТУМ "Грані"
Годинник
Зробити безкоштовний сайт з uCoz