Понеділок, 2024-02-26, 7:17 AM
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Форма входу

Категорії розділу
НОВИНИ [0]
Календар
«  Лютий 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
 Виховна робота

Опис досвіду з виховної роботи на 2016/2017 р. знаходиться за посиланням.

Стан виховної роботи в Костянтинівському районному НВО №1 «Таврія» за  2015-2016 н.р.

Протягом навчального року виховна робота в Костянтинівському районному НВО №1 «Таврія»  організовується зурахуванням основних положень Конституції України та «Конвенції про права дитини» згідно з:

 • Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»;
 • програмою національного виховання;
 • річним планом НВО №1 «Таврія»

Виховна робота у 2015-2016 році проводилась за двома тематичними періодами:

 • 1 період: «Я – людина, патріот, громадянин держави. Я все зроблю для її блага і тепла.» - термін 01.09 – 31.12
 • 2 період: «Ми юний цвіт нової України, у наші очі дивиться народ» - термін 02.01-31.05

З метою вдосконалення виховного процесу в гімназії реалізовано освітні проекти відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів: «Я і Україна», «Я і праця», «Я і навчання», «Я і моя родина», «Я і здоров’я», «Я і мистецтво», «Я і природа», «Я і громадські обов’язки», «Я і моральні цінності».

У грудні 2014 року на методичному об’єднанні класних керівників педагогічний колектив прийняв рішення про участь у програмно-цільовому проекті з інтеркультурного виховання. У жовтні місяці 2015 року відбувся захист проекту «Україна – це ми!» з запрошенням партнерів проекту, батьківської громадськості.

I. З метою морально – етичного вихованняв гімназії протягом року робота була спрямована на формування особистості, яка здатна уникати конфліктів, більше уваги приділялося вихованню у дітей толерантності, внутрішньої потреби в загальнолюдських цінностях, вихованню громадянина України на основі національних та загальнолюдських цінностей, світової та української  культур. Цим ідеям та завданням були підпорядковані всі позакласні заходи, години спілкування та інше, що відбувалось впродовж навчального року в гімназії. Найбільш яскравими стали:

 • «Свято першого дзвоника», спрямоване на виховання почуття гордості за свою школу
 • Інтеркультурний фестиваль « Ми – українські!» (5-11 класи);
 • Свято «Учитель, перед іменем твоїм…» ( 11клас)
 • Проведено Благодійний Ярмарок до Дня людей похилого віку (1-11 класи)
 • Творчий звіт для батьків «Гімназія – ти майбуття прекрасна світла мить»
 • Години спілкування «Вулиці рідного села», «Імена, що прославили моє село», «Мистецтво Костянтинівки».

II. З метоюнаціонально- патріотичного виховання учнів, виховання громадянина з демократичнимм світоглядом і культурою, виховання у молоді поваги до  минулого українського народу, вшанування ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, воїнів АТО, воїнів-інтернаціоналістів в гімназії було проведено ряд заходів:

 • Відкритий виховний захід «Український прапор – символ рідної Землі» (9-ті класи)
 • Уроки мужності в 1-11 класах «Шляхами війни»
 • Тематичні зустрічі з ветеранами «Незабутній подвиг»
 • Усні журнали «Фронтовики, що живуть серед нас»
 • Виховний захід «Афганістан болить в душі моїй»
 • Упорядкування могили Героя Радянського Союзу, випускника школи П.Т. Одинця
 • Участь в урочистому Мітингу 9 травня
 • Тематичні лекції «Партизанська слава України», «Які вони були, жінки на фронті?», «Дитинство, опалене війною»
 • Протягом року постійно проводиться волонтерська робота, в рамках якої відвідуються вдома ветерани-інваліди ВВВ, одинокі і немічні з наданням допомоги щодо прибиранню на присадибних ділянках, придбанню продуктів харчування, ліків тощо. Напередодні знаменних дат (дня визволення Костянтинівки від німецько-фашистських загарбників та Дня Перемоги) відвідуються вдома всі ветерани війни із врученням їм подарунків. Слід зазначити, що окрім подарунків деяким ветеранам надавалась матеріальна допомога у вигляді продуктів харчування за рахунок коштів батьків, діти яких є волонтерами.

Гімназисти НВО приймали активну участь в благодійних акціях «Ліки воїнам АТО», «Подаруй прапор України воїнам АТО», «Новорічні подарунки воїнам АТО», «Великодні подарунки», надання матеріальної допомоги пораненим воїнам АТО – Мєліхову Сергію, Грищенко Олексію, збір теплих речей, збір макулатури з переказом грошей воїнам 37-го окремого батальону. З вересня 2016 року за кожним класом гімназії закріплений учасник бойових дій, який мешкає на території села.

У жовтні 2016 року в гімназії стартувала акція «Кришечки для протезування воїнам АТО». У грудні місяці 2016 року учні готуються приймати активну участь у Благодійному Телемарафоні до Дня Збройних Сил України.

 

III. З метою формування національної самосвідомості, виховання громадянина України, що шанує культурне надбання свого народу, проведено цикл свят «Любіть Україну і пісню її солов’їну», «Слово, пісне, душа Кобзарева – ви отрада і суть мого життя», «Великдень», участь у конкурсах «Великодня писанка», «Люби і знай свій рідний край!».

IV. З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного фізичного та психічного розвитку дітей в гімназії протягом навчального року робота проводилась згідно з річним планом класовода та класними керівниками на годинах спілкування, в позаурочний час, перед екскурсіями, культпоходами та інше.

В термін з 1-8 вересня щорічно з метою формування здорового способу життя і попередження дитячого травматизму та згідно з річним планом проводиться тиждень безпеки життєдіяльності. Цікавою є гра по станціях, яка проводиться в День здоров’я. Команда учнів НВО №1 «Таврія» приймає активну участь в районному конкурсі «Нащадки козацької слави».

В термін з 1-10 грудня з метою формування здорового способу життя, попередження розповсюдженню ВІЛ-інфекції, наркоманії, інших шкідливих звичок проводиться декада ОБЖ  та профілактики згубних звичок, наркоманії та СНІДу. В рамках місячника відбуваються наступні виховні заходи:

 • Тематичні години спілкування «Молодь проти наркоманії та СНІДу»
 • Конкурс газет «Ми за здоровий спосіб життя»
 • Диктанти з профілактики ВІЛ – інфекції та інше

В термін з 1 по 10 лютого проводиться декада пожежної безпеки, в рамках якої здійснюється ряд заходів (конкурс малюнків, тематичні виховні години, вистава для учнів молодших класів)

Протягом березня – квітня команди ЮІР та ДЮП приймають участь в районних змаганнях, у 2016 роцівонистали переможцями (І місце).

В термін з 23 по 28 травня проводиться тиждень безпеки життєдіяльності та попередження дитячого травматизму. В рамках якого:

 • учні 1-4 класів переглядають спектакль з безпеки життєдіяльності;
 • проводяться бесіди «Безпека пішохода»
 • класними керівниками проводяться години спілкування з попередження всіх видів дитячого травматизму під час літніх канікул.

Робота з попередження дитячого травматизму ведеться не тільки з учнями гімназії, а із їх батьками. Питання збереження дітей та попередження дитячого травматизму розглядається на загальношкільних батьківських зборах.

V. З метою задоволення особистісних потреб учнів, їх самореалізації та самовдосконалення, максимального розвитку творчих здібностей, створення оптимальних умов для розвитку індивідуальних можливостей дитини здійснено ряд організаційних заходів:

 • Організація роботи гуртків ( вокальний, хоровий, інструментальний, драматичний, «Флористика», спортивно-туристичний, історико-краєзнавчий). Усі працюючі в гімназії гуртки мають високі показники в районних та обласних конкурсах.
 • Організація роботи спортивних секцій ( баскетбол, волейбол, футбол), танцювального гуртка.
 • Напередодні Різдвяних  свят відбулись свята в усіх класах початкової ланки, свята по паралелях у 5-8 класах та Новорічний бал маскарад  для 9-11 класів.

Крім того, протягом навчального року учні НВО відвідують циркові вистави в м. Мелітополі, переглянуто спектаклі дитячого театру «Время», концерти дитячих танцювальних колективів «Золушка», «Грація».

VI. З метою правового виховання, формування громадянина України, формування громадянських та соціальних рис особистості, виховання поваги до державних та національних символів України в гімназії створено «Куточок Української державності», кабінет історії та правознавства, систему учнівського самоврядування.

В гімназії проводяться наступні заходи:

 • Активно працює постійно діючий правовий лекторій для учнів 5-11 класів, що складається з викладачів правознавства та суспільних дисциплін гімназії, батьків учнів, що працюють в правоохоронних органах, працівників Мелітопольського відділу поліції.
 • В рамках право освітньої роботи та правового виховання в єдиний правовий день щомісяця, кожної другої п’ятниці, проводяться різноманітні заходи: круглі столи, усні журнали, вечори «запитань-відповідей», засідання дискусійного клубу
 • Один раз на два місяці проводяться заняття постійно діючого правового лекторію для батьків
 • По мірі необхідності, але не менш ніж один раз у два місяці, проводяться засідання комісії з попередження правопорушень.
 • Неабияке місце у виховній діяльності гімназії посідає організація діяльності органів учнівського самоврядування та взаємодія з ними педагогічного колективу. До складу організації входять учні 5-11 класів. Організація має статут, міністерства та президента. Двічі на семестр виходить гімназична газета «Інтелектуал». Відбувається залучення учнів до спільної роботи, здійснення демократичного управління.

VI. Роботу навчального закладу спрямовано на реалізацію законів України, які регламентують соціальний захист дітей різних соціально незахищених категорій.

На обліку перебувають 59   учнів пільгового контингенту. З них – 6 учнів, позбавлених батьківського піклування, 33 учні з багатодітних сімей, 7 – дітей-інвалідів, 10  учнів, напівсироти, яких виховує один з батьків, 2 учні – діти воїнів АТО, 1 учень з малозабезпеченої сім’ї.

Забезпечено організацію гарячого харчування для 9 учнів пільгової категорії ( позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених сімей, діти воїнів АТО). Усі учні пільгового контингенту відвідують гуртки на базі НВО, учні молодших класів – групу продовженого дня, з кожним учнем проводить роботу практичний психолог за індивідуальним планом. Улітку учні пільгових категорій залучаються до відпочинку у пришкільних таборах. Протягом навчального року вони безкоштовно відвідують культурно-масові заходи.

 

VI. На високому рівні  відбувається оздоровлення учнів в літній період.На базі НВО щорічно працюють 3 табори денного перебування: для учнів 1-4 класів, для учнів 3-5 класів мовний та спортивно-туристичний табори. Під час роботи мовного табору влітку 2016 року учні отримували дворазове гаряче харчування за державні кошти. На належному рівні було забезпечено медичне обслуговування оздоровчих таборів. Підтримується санітарно-гігієнічний стан приміщень для відпочинку в закладі. Забезпечується суворе дотримання правил охорони праці, безпеки життєдіяльності серед дітей у дитячих закладах відпочинку, проводиться цільове інструктування учнів перед кожним їх виходом за межі шкільної території. Скарг і травмування учасників дитячого закладу відпочинку не було.

 

Висновки

 1. Признати виховну роботу в Костянтинівському районному НВО №1 «Таврія» задовільною.
 2. З огляду на результати виховної діяльності педагогічного колективу, необхідно визначити 2016-2017 навчального року такі напрями:
 • продовжувати роботу з розвитку соціальної активності вихованців через різні форми учнівського самоврядування, удосконалення рейтингової системи, упровадження проектної діяльності;
 • удосконалювати діяльність батьківського всеобучу через проведення засідань батьківського лекторію;
 • організовувати роботу з психологічного супроводу виховної діяльності;
 • упроваджувати новітні виховні технології, спрямовані на самопізнання та самовдосконалення особистості через створення банку методичних доробок із реалізації системи відкритих позакласних заходів;
 • створювати умови для продуктивної співпраці учасників виховного процесу, спрямовані на формування творчого працездатного колективу через упровадження діагностичної карти класного керівника та психологічної діагностики особистості саморозвитку колективу;
 • продовжувати роботу над темою з інтеркультурного виховання.
Copyright MyCorp © 2024
Останні новини

Друзі сайту
Сайт відділу освіти Мелітопольської РДА
Сайт обласного науково-методичного центру інформатики та інформаційних технологій навчання
Запорізька обласна освітня мережа
ЗОЦ НТТУМ "Грані"
Годинник
Зробити безкоштовний сайт з uCoz